اولین همایش توسعه و عدالت آموزشی

h2

اولین همایش توسعه و عدالت آموزشی روزهای ۳ و ۴ آبان‌ماه سال جاری در دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد. این همایش مباحثه‌ای است میان اساتید دانشگاه، هنرمندان و فعالان رسانه‌ای درباره جنبه‌های مختلف «عدالت آموزشی کودکان و نوجوانان»؛ با محوریت ارائه پیشنهادهای «بودجه‌‏ای» و «غیربودجه‌‏ای» به دولت، مجلس، شورای‌عالی انقلاب فرهنگی و مجمع تشخیص مصلحت نظام برای سال ۹۴ و سال‌های برنامه ششم و حول ۴ محور زیر برگزار خواهد شد:

الف) اهمیت مغفول «عدالت آموزشی کودکان» در سیاست‏گذاری‌های کلان

ب) اجزای «بسته بودجه‏‌ای» عدالت آموزشی کودکان

ج) «بسته غیربودجه‌‏ای» عدالت آموزشی

د) ارتقای دغدغه عدالت آموزشی، در افکار عمومی

مسعود نیلی (مشاور اقتصادی رییس جمهور)، علینقی مشایخی (استاد دانشگاه صنعتی شریف)، محمدرضا عارف (عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی)، احمد توکلی و کاظم جلالی (نمایندگان مجلس شورای اسلامی)، مسعود معیدفر (مشاور اجتماعی وزیر راه و شهرسازی)، حسین راغفر (اقتصاددان)، احمد قانعی راد (جامعه‌شناس) و تنی چند دیگر از اساتید دانشگاه و فعالان حوزه آموزش در این همایش سخنرانی خواهند کرد.

همچنین اساتیدی چون غلامعلی فرجادی، داوود سوری، محمد ستاری‌فر، مهدی برکچیان، وحید محمودی، فرشاد فاطمی، محمدرضا آراستی و … هم در هیئت علمی این همایش حضور دارند. من نیز از اعضای هیئت علمی این همایش هستم.

سایت رسمی این همایش http://hamianefarda.com است.

۲ نظر

  1. دانشجوی اقتصاد

    سلام
    می خواستم بپرسم عموم می توانند در این همایش شرکت کنند؟ و از چه طریق می توانند ثبت نام کنند؟
    با سپاس

  2. سلام. عرض ادب.
    چه همایش جالبی.خودم زجر کشیده همین سیستم آموزشی ناعادلانه در مناطق محروم هستم. متاسفانه در کشور ما دغدغه ها حول وزارت نفت، سیستم بانکی(تاسیس موسسه مالی و اعتباری و بانک و یا اعطای مجوز موسسه مالی و اعتباری و بانک) و سازمان تامین اجتماعی است. این وسط نه کسی دغدغه توسعه دارد و نه دغدغه عدالت آموزشی. مشکل اصلی اینجاست که ما جهان سومیم. در جهان سوم نماینده ها خیلی دغدغه توسعه ندارند. در جهان سوم با تغییر نماینده های استان های محروم ابدارچی های مدارس هم تغییر می کنند چه رسد به مدیرکل اموزش و پرورش. در جهان سوم استخدام های بدون مطالعه و مستمر در اموزش و پرورش بودجه اجرایی را به شدت افزایش می دهد. در جهان سوم اموزش و پرورش از همه مغفول تر و مظلوم تر است. تا زمانی که عقلانیت و شایسته سالاری در بافت های این جامعه بطور کامل نفوذ نکند در مناطق محروم شاهد هر نوع بی عدالتی هستیم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>