فهم مالی، ضروریات و مفاهیم (سخنرانی در نهمین کنفرانس ملی مدیران مالی و حسابداران)

Saeed Eslami Bidgoliدیروز ۴ بهمن ۱۳۹۴، نهمین کنفرانس ملی مدیران مالی و حسابداران و ششمین دوره جایزه ملی مدیریت مالی برگزار شد. من هم در پنل تخصصی بعد از ظهر درباره ضرورت فهم مالی و توسعه سواد مالی در مدیران بنگاه‌ها و مدیران دولتی صحبت کردم. در ابتدای این بحث کمی از مباحث تئوریک بازاری‌سازی اقتصاد جهان از قرن ۱۸ و ظهور تفکرات نئولیبرالیسم درقرن اخیر صحبت کردم و اشاره کردم که با توجه به توسعه مالی‌سازی (Financialization) و بازاری‌سازی (Marketization) افزایش سواد مالی امری اجتناب‌ناپذیر است. این‌ها مقدماتی بود از تحقیقی که با میثم کریمخانی انجام داده‌ایم و مقاله اول آن به یکی از نشریات معتبر ارسال شده است.

9th Conferenceهمچنین همراه با دکتر غلامرضا سلامی (مشاور وزیر راه و شهرسازی)، دکتر احمد فاضلی (عضو هیئت عامل سازمان حسابرسی)، دکتر بهروز خدارحمی (دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری) و دکتر بتول زارعی (عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی) در پنلی تخصصی جضور داشتیم.

نکته جالب ادای دین برگزار کنندگان این کنفرانس به پدر (دکتر غلامرضا اسلامی بیدگلی) بود که این جایزه را برای ارتقای سیستم حسابداری شرکت‌ها بنیان گذاشت. طی این سال‌ها همیشه مدیون محبت‌های محمدرضا و عباس سیدانوری بوده‌ایم.

Gholamreza Eslami Bidgoli

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>