بازخوانی معماری پس از انقلاب

دهمین جلسه از سلسله نشست‌های قطب علمی فناوری معماری دانشگاه تهران فردا در پردیس هنرهای زیبا در آمفی تئاتر شهید آوینی برگزار خواهد شد. این نشست‌ها به بازخوانی معماری پس از انقلاب می‌پردازد و جلسه فردا با محوریت مسکن مهر برگزار خواهد شد.

در این جلسه من از نگاه اقتصادی به پدیده مسکن مهر خواهم پرداخت، دکتر سعید معیدفر مسأله را از منظر اجتماعی بررسی خواهند کرد و مهندسی علی یاوری وجوه معماری و شهرسازی را مورد توجه قرار خواهند داد.

خلاصه سخنرانی من به شرح زیر است:

“طرح مسکن مهر با هدف خانه‌دار کردن دهک‌های کم درآمد جامعه به اجرا درآمد. اجرای این طرح فارغ از مسایل احتماعی و شهری که در پی داشت، اثرات اقتصادی بسیاری نیز برجای گذاشت. در بعد اقتصاد کلان، بدهی بسیار به بانک مرکزی ایجاد کرد و منجر به افزایش نرخ تورم شد، و در بعد اقتصاد خرد نیز تاثیرات به‌سزایی در اقتصاد خانوارهای هدف گذاشت.

در این سخنرانی مروری خواهیم داشت بر فلسفه دخالت دولت در طرح‌های مسکن در کشورهای مختلف جهان و سپس داده‌های اقتصادی موجود درباره مسکن مهر بررسی خواهد شد و البته کاستی‌هایی که برای درس‌آموزی در آینده وجود دارد نیز مورد اشاره قرار خواهد گرفت. سخنرانی از یک نگاه جهانی آغاز می‌شود، به اوضاع اقتصادی ایران و و دخالت‌های دولت پرداخته خواهد شد و در نهایت طرح مسکن مهر از نگاه کلان و خرد و کمبود داده به بحث گذاشته می‌شود.”

جلسه فردا دوشنبه ۲۶ بهمن‌ماه از ساعت ۱۶ الی ۱۸ در پردیس هنرهای زیبا برگزار می‌شود.

UT-Architecture

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>